7 דרכים להתגבר על הפחד ללכת לרופא השיניים

תוכן עניינים

ללכת לרופא שיניים יכול להיות חוויה מפחידה עבור אנשים מסוימים. הפחד מהלא נודע, הפחד מכאב והפחד שיישפטו כולם יכולים לתרום לחרדתו של אדם מהליכה לרופא השיניים. אבל זה לא חייב להיות ככה! יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להקל על הפחדים שלך ולהפוך את הביקור לרופא השיניים לחוויה חיובית יותר.

 

  1. דבר עם רופא השיניים שלך: אחת הדרכים הטובות ביותר להקל על הפחדים שלך היא לדבר עם רופא השיניים שלך. תן להם לדעת מה הפחדים שלך ושאל אותם שאלות על מה שהם יעשו במהלך הפגישה שלך. רוב רופאי השיניים שמחים לענות על כל שאלה שיש לכם ויעשו כמיטב יכולתם כדי שתרגישו בנוח.

 

  1. קח איתך מישהו: אם אתה ממש עצבני ללכת לבד, קח איתך מישהו לתמיכה. זה יכול להיות חבר, בן משפחה, או אפילו רופא שיניים שאתה סומך עליו. אם מישהו שם איתך, יעזור לך להרגיש יותר נינוח ורגוע.

 

  1. הסחת דעתך: אחת הדרכים להסיח את דעתך מהפחד שלך היא להביא איתך ספר או מגזין לקריאה במהלך הפגישה שלך. זה יעזור להוריד את דעתך ממה שקורה ויעזור לך להירגע. אתה יכול גם להאזין למוזיקה או להביא איתך כדור לחץ כדי לסחוט במידת הצורך.

 

  1. נשימה: אמנם זה נשמע פשוט, אבל נשימה עמוקה יכולה למעשה לעזור להקל על החרדה ולהרגיע עצבים. במהלך הפגישה שלך, קחו כמה נשימות עמוקות והתמקדו בכל אחת מהן. זה יעזור לך להירגע ובתקווה להרגיש פחות מפחד.

 

  1. תגמל את עצמך: לאחר הפגישה שלך, פנק את עצמך! בין אם זה לצאת לגלידה או לקחת את עצמך למסע קניות, מתן פרס יעזור להפוך את הביקור לרופא השיניים לחוויה חיובית בראש שלך.

 

  1. טיפול בחשיפה: אם הפחד שלך באמת חמור, טיפול בחשיפה עשוי להיות אופציה עבורך. סוג זה של טיפול כולל חשיפה הדרגתית לדבר שממנו אתה מפחד עד שהפחד שלך שוכך. עבור פוביה דנטלית, זה עשוי להיות כרוך בהתחלת דברים פשוטים כמו התבוננות בתמונות של שיניים לפני בסופו של דבר לקראת כניסה למרפאת רופא השיניים לניקוי או הליך אחר.

 

7 חפש עזרה מקצועית: אם כל השאר נכשל, פנה לעזרה מקצועית ממטפל המתמחה בפוביה דנטלית או צורות אחרות של הפרעות חרדה. הם יוכלו לעבוד איתך אחד על אחד כדי לעזור להפחית את הפחדים שלך ולהפוך את הביקור לרופא השיניים לחוויה חיובית יותר עבורך.

 

לעוד מידי: https://www.goldmanclinic.co.il/

 

מה לא לעשות

יש כמה דברים שכדאי להימנע מלעשות אם אתה מנסה להתגבר על הפחד שלך ללכת לרופא השיניים.

  1. אל תתעכב: אחד הדברים הגרועים ביותר שאתה יכול לעשות הוא להימנע מללכת יחד לרופא השיניים בגלל הפחד שלך. זה רק יחמיר את החרדה שלך ועלול להוביל לבעיות שיניים חמורות יותר בהמשך הדרך.
  2. אל תנסו להתגבר: דבר נוסף שכדאי להימנע ממנו הוא לנסות להתגבר ולדחוף את הפחד מבלי לנקוט בצעדים כדי להקל על החרדה. זה עשוי לעבוד עבור אנשים מסוימים, אבל זה לא רעיון טוב עבור כולם. אם אתה ממש מתקשה, עדיף לדבר עם רופא השיניים שלך או עם איש מקצוע כיצד להתגבר בצורה הטובה ביותר על הפחד שלך.

 

סיכום:

אם אתה אחד מהאנשים הרבים שסובלים מחרדת שיניים או פוביה, אל תדאג! ישנן דרכים בהן תוכל להתגבר על הפחד ולהתחיל ליהנות שוב מנסיעות לרופא השיניים. שוחח עם רופא השיניים שלך, קח איתך מישהו לתמיכה, הביא איתך צורה כלשהי של הסחת דעת, נשום עמוק, תגמל את עצמך לאחר פגישות, נסה טיפול בחשיפה, או פנה לעזרה מקצועית ממטפל במידת הצורך. עם קצת סבלנות ומאמץ, תוכל להתגבר על הפחד שלך תוך זמן קצר!

לפרסום כתבה, השאירו פרטים