דר יהונתן צ'יפר מסביר חיוך הווליוודי אפשרי גם בגיל השלישי

תוכן עניינים

מה משותף לטים מרטין, הלן מירן, טום סלק, רוברט דה נירו ועוד כוכבים מעולים מהשורה הראשונה? כולם כבר חצו את גיל 70 ולכולם יש מה שמכונה חיוך הוליוודי. חיוך הוליוודי מלא חן וכריזמה, שיניים לבנות וצחות מכל פגם, שמצטלמות היטב. חיוך כזה עשוי להיות תוצאה של שיניים טבעיות בריאות ויפות, אם כי לא מעט בני הגיל השלישי יצטרכו להשיג אותו באמצעות מגוון טיפולי רפואת שיניים אסתטית מתקדמים.

חיוך מושלם מכונה גם חיוך הוליוודי – מונח המשמש רבים, לתאר את סמל השלמות והיופי שרבים שואפים להציג. שיניים בריאות, לבנות ויפות אינן עניין של טרנד חולף או סגנון, כי אם חיבור טבעי בין בריאות, עוצמה, נוכחות ומראה צעיר בכל גיל, שמעניק נוכחות ובונה ביטחון עצמי טבעי ופשוט רצון לחייך.

בעולם רפואת השיניים המונח חיוך הוליוודי הוא למעשה שם כולל לסדרה של טיפולים ופתרונות אפשריים, שמטרתם לשקם, להבריא ולחדש את מראה השיניים ליצירת חיוך מושלם. הליכי טיפול אלו עשויים לכלול טיפולים מענפי רפואת השיניים הטיפולית, טיפולי שיניים משמרים וטיפולים משקמים, וכן פתרונות שייעודם אסתטי בלבד.

תכנית הטיפול מותאמת אישית לכל מטופל על פי צרכיו, ועשויה לביות מבוססת על טיפולים פשוטים ולא פולשניים דוגמת הלבנת שיניים, או לכלול טיפולים שיקומיים מורכבים דוגמת כתרי זירקוניה וטיפולי השתלת שיניים.

היתרונות של טיפולי שיקום פה חיוך מושלם

היתרון הבולט ביותר של טיפולים שיקום הפה הוא ההשפעה הניכרת על הביטחון העצמי של המטופל. באמצעות טיפולי שיניים מותאמים אישית למגוון סוגי ליקויים ובעיות בשיניים, זוכים המטופלים לסט שיניים המספקות מראה טבעי, בריא וצעיר, ומשיבים לעצמם את הביטחון לחייך, להצטלם, לשוחח ולהשתלב, מבלי לנסות להסתיר את הפגמים בנינוחות מלאה.

יתרון בולט נוסף של טיפולי חיוך הוליוודי הוא שמדובר בטיפולים רפואיים לכל דבר, המתבצעים על ידי רופא שיניים מוסמך ומיומן, ולמרות הדגש שניתן על האסתטיקה והנראות של השיניים, אינם מזניחים את הצרכים הרפואיים. שיניים יפות הן לפני הכל שיניים בריאות, ולכל הטיפולים המיושמים תחת רפואת השיניים האסתטית ניתנים לאחר הדיקה מקיפה, צילומים, ומענה טיפולי לבריאות השן במקרה הצורך.

פתרונות אסתטיים דוגמת ציפוי שיניים וכתרים מעניקים לשן מלבד המראה הנאה והחיוך המושלם, גם מעטפת וחיזוק, הגנה על השן שלעתים הייתה שבורה, חלשה או איבדה משכבת ההגנה הטבעית שלה, ומסייעים בחיזוק השן ובשמירה עליה לאורך זמן.

בין הטיפולים המוצעים ליצירת חיוך הוליוודי

בין הטיפולים הבולטים ברפואת השיניים האסתטית ובתכניות הטיפול לחיוך הוליוודי:

  •  הלבנת שיניים- טיפולי הבהרה והלבנת השיניים לשיניים שאיבדו את צבען הטבעי, סובלות מהכתמה, גוון צהבהב, גוון לא אחיד.
  •  ציפוי שיניים- חיפוי אסתטי דקיק ועמיד במיוחד להסתרת פגמי שיניים אסתטיים, לטיפול בסדקים בשיניים, שברים קטנין במיוחד, ליקויים בגוון השן, כתמי שיניים, ואף לסגירה של רווחים קטנים.
  •  כתרים- שיקום שיניים פגועות שאיבדו מנפח השן הטבעית בשל חורים ומחלות חניכיים, חבלה וטראומה וסיבות נוספות. הכתר הוא חיפוי חיצוני מלא, דמוי שן טבעית, מחומרי קרמיקה או מזירקוניה.
  • השתלות שיניים- שחזור של שיניים חולות ופגועות/שיניים חסרות באמצעות הליך החדרת שתל בורג מטיטניום לעצם החניכיים, והצבת כתר שן טבעית למראות מיטבית ולשיניים מתפקדות באופן מלא.
  • יישור שיניים- יישור שיניים עקומות וצמצום רווחים בשיניים באמצעות טיפולים אורתודנטיים.
  • טיפולי GUMMY SMILE – טיפול בחשיפה עודפת של רקמת החניכיים (3 מ"מ ויותר מעל כותרות השיניים העליונות) הטיפול מיושם באמצעות מגוון טכניקות, החל מהזרקת חומרי מילוי ובוטוקס, הארכת כותרת השן, וכלה בניתוח חניכיים כירורגי.
  • עיצוב חיוך- הליך מוכר בתחום רפואת השיניים האסתטית העושה שימוש במגוון שיטות טיפול, באמצעות צילומי שיניים פנורמיים המוטמעים בתכנת הדמיה מתקדמת, ליצירה דיגיטלית של החיוך הרצוי, תוך התאמת הטיפולים והיישום שלהם ברמת דיוק גבוהה במיוחד ותוך קבלת תחזית לתוצאה הצפויה מראש.

חשוב לציין כי לכל אחד מן הטיפולים המוצעים קיימות אפשרויות שונות, בעלות השפעה על התוצאה הסופית והנראות, העמידות והעלויות.

כיצד מתבצעת בניית תכנית הטיפול להשגת חיוך הוליוודי

תכנית הטיפול מבוססת על בדיקה מקיפה של רופא שיניים מומחה אסתטיקה במרפאה, ביצוע צילומי שיניים פנורמיים לקבלת תמונת מצב מלאה, ושיחה עם המטופל להבנת המטרות והרצונות של המטופל.

בהתאם לנתוני הבדיקה והצילומים יתייחס הרופא ראשית לצרכים הנוגעים לבריאות הפה והשיניים, ובהמשך לאלה את אפשרויות הטיפול בנראות השיניים ובבניית חיוך הוליוודי מרשים.

במקרים בהם קיימות מספר אפשרויות טיפול יציג הרופא למטופל את ההליכים הטיפוליים, היתרונות והחסרונות שבכל הליך והעלויות, והתכנית הסופית תיקבע בהתאם לבחירת המטופל.

מטופלת מהגיל השלישי לפני ואחרי טיפול חיוך הוליוודי

שאלנו את ד"ר יהונתן צ'יפר מספר שאלות: 

האם בני הגיל השלישי מתאימים לטיפולי אסתטיקה דנטלית? 

מבוגרים רבים נוטלים מספר תרופות, וייתכן שתרופות אלו עלולות להשפיע על יעילות טיפולי שיקום פה או להגביר את הסיכון לסיבוכים. מצבים רפואיים מסוימים, כגון סוכרת ומחלות לב, עלולים להקשות על החלמת הפה לאחר טיפולי שיקום. עישון והגיינת פה לקויה עלולים להגביר את הסיכון לסיבוכים לאחר טיפולי שיקום פה לכן לפני הטיפול מבצעים היתכנות טיפול. 

האם טיפולי חיוך הוליוודי כרוכים בתופעות לוואי?

ככלל, כל התערבות רפואית כירורגית עשויה לכלול תופעות לוואי קלות, דוגמת נפיחות מקומית, כאב ורגישות. תופעות הלוואי של טיפולי הוליווד סמייל הן בדרך כלל תופעות קלות המתפוגגות בזמן קצר, דוגמת: רגישות בשיניים לאחר הלבנה או אי נוחות קלה. יחד עם זאת, בשל מגוון הטיפולים האפשריים הניתנים לצורך יצירת חיוך הוליוודי- לא ניתן להצביע על תופעות לוואי ומאפיינים נפוצים, שכן אלו משתנים בהתאם לסוג הטיפול ולמטופל עצמו.

מהו הזמן הצפוי לשימור חיוך הוליוודי ולעמידותו

אורך החיים והעמידות הצפויה של חיוך הוליוודי עשויים להשתנות בהתאם לסוגי הטיפול והחומרים שיושמו,  אולם לא פחות מכך, מאורח החיים והשמירה על היגיינת הפה והחניכיים ובריאות הפה. שמירה על הנחיות הרופא, הקפדה על תחזוקת הפה והשיניים וביצוע ניקוי שיניים ובדיקות תקופתיות כנדרש, ירחיבו את משך עמידותו של כל טיפול.

מה טווח המחירים לטיפולי הוליווד סמייל?

עלויות הטיפול משתנות בין מטופלים, בהתאם למצב הפה והשיניים, לצרכיהם ולהעדפותיהם.
 

ד"ר יהונתן צ'יפר, רופא בכיר ומוכר בענף רפואת השיניים, ומתמחה ברפואת שיניים אסתטית ובטיפולי שיקום הפה, מלווה את מטופליו, מייעץ ומכוון לשיטות הטיפול האופטימליות והמותאמות ביותר, ומביא את מיטב הקדמה הטכנולוגית, המיומנות והניסיון, לעיצוב חיוך הוליוודי מושך, אטרקטיבי, במראה צעיר וטבעי- עבור כל מטופל ומטופלת. לאתר https://www.drrb.co.il/

 

*אין לראות בכתבה זו משום המלצה רפואית, אלא העשרה והצגת אפשרויות טיפולי שיקום פה למועמדים מתאימים. 

לפרסום כתבה, השאירו פרטים
מטופלת מהגיל השלישי לפני ואחרי טיפול חיוך הוליוודי