סגל גמליאל גמי
שנת לידה: תר"צ 1930
מקום לידה: ישראל, גבעת עדה
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה:
מקום קבורה:
חובב (ויליניץ) צבי
 
חובב (סלומון) שושנה
סגל יוסף
 
סגל (כהן) שרה
    סגל (חובב) רותי   סגל גמליאל גמי    
ילדי האישיות המוצגת:   רונן רוזנבאום (סגל) תמר    שרון (סגל) יעל    ויזן (סגל) מיכל
גמי סגל ומירהלה פרימן, התש"ז, 1947, באדיבות ישראל נגלית לעין ראשון לציון
סיפרו של גמי סגל

גמליאל גמי סגל נולד בגבעת עדה. כתינוק הגיע עם הוריו לראשון לציון בראשית שנות השלושים (למאה ה-20).
החל את לימודיו בתלמוד תורה והמשיך בבית הספר העממי (חביב) ובגמנסיה הראלית. נמנה על מחזור ילידי 1931 שגויסו למלחמת השחרור לפני תום לימודיהם.
בוגר סמינר לוינסקי בתל אביב. מורה ומנהל.
למד מקרא והסטוריה באוניברסיטה ולימודי גיאוגרפיה במכון אבשלום. בוגר הקורס הראשון של המכון בהנהלתו של פרופסור אביצור. סייע בתחקור על בורות המים לקראת כתיבת ספרו של אביצור על התרבות החומרית בארץ ישראל במאה התשע עשרה.
בנעוריו חניך במכבי הצעיר. חבר באצ"ל וההמשך, ב"הגנה"
במשך 8 שנים, מורה בבית ספר "חביב". בהמשך, הקים בית ספר לנערים עובדים. בשנים 1955 - 1970, עבד בסמינר על שם א. שיין שבגבעת השלושה כמורה לגיאוגרפיה, תנך והיסטוריה וכמדריך פדגוגי.
בשנת 1958, במקביל לעבודתו בסמינר, החל את עבודתו כמורה בגימנסיה הריאלית בראשון לציון. החל משנת 1970 ועד לפרישתו בשנת 1998, מכהן כמנהל הגימנסיה.
במסגרת עבודתו כמנהל, נתן הזדמנות נוספת לתלמידים שהוצאו קודם לכן מהלימודים. בתוך תקופה קצרה, הגיע מספר התלמידים לשיא, דבר שחייב בניית מגמות חדשות והרחבה כללית של המוסד. הוא פתח בפני התלמידים, לראשונה, את האפשרות לצרף בתוכנית הלימודים שלהם מקצועות ראליים וספרותיים והדבר פתר לתלמידים מסוימים דילמות שונות. למרות רצונו, בלחצה של העירייה, הכניס לתוכנית הלימודים מגמות מקצועיות והפך אותן למגמות יוקרתיות. פתח כיתת מחוננים. תלמידי הגמנסיה בראשותו ערכו נטיעת חורשות, טפחו אוכלוסיות חלשות, נערכה עזרה הדדית בתוך הגמנסיה, ניתנה עזרה לנפגעי אסונות בארצות זרות.
במסגרת פעילותו מחוץ לגמנסיה, חבר ב"בני ברית". נמנה על מקימי הליונס (שקדם לו הגי' סי) - מועדון שסיפק עזרה לחיילים, לבתי חולים, לנזקקים.
כאות הוקרה לתרומתו הציבורית, זכה בשנת 2008 באות "יקיר ראשון לציון".