ליבוביץ צבי הרי
שנת לידה: תרע"ה 1915
מקום לידה: לטביה באוסקס
שנת עלייה: תרצ"ה 1935
שנת הגעה למושבה: תרצ"ח 1938
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשס"ב 2002
רוז'נסקי אברהם מיכל
 
רוז'נסקי (רוזנברג) שרה
ליבוביץ סיני
 
ליבוביץ ליבה
    ליבוביץ (רוז'נסקי) צפורה   ליבוביץ צבי הרי    
ילדי האישיות המוצגת:   ליבוביץ סיני    ליבוביץ בועז
צבי ליבוביץ ראש להקה ב"הסתדרות צופים עבריים "השומר הצעיר" סניף בויסקאי" לטביה, 1926
צבי ליבוביץ (בשורה השמאלית יושב שני מהקיר), בישיבת מועצת העיר התשל"ג, 1973
צבי ליבוביץ מקבל את "אות הארגון הצבאי הלאומי בארץ ישראל אצ"ל" על פעילותו בארגון
צבי ליבוביץ מקבל את "עיטור לוחמי המדינה" על השתתפותו במלחמת השחרור
תעודת הוקרה מוענקת לצבי ליבוביץ, חבר מועצת העירייה, על תרומתו למען ראשון לציון, 1983
תעודת הערכה מוענקת לצבי ליבוביץ על שלוש עשרה שנות התנדבות במשמר האזרחי, 1987

צבי הרי ליבוביץ נולד בבאסק, לטביה. למד בבית ספר ממשלתי ובגמנסיה עברית. מנהל חשבונות במקצועו. בגיל 10, עבר עם משפחתו לריגה כאן הצטרף להסתדרות צופים עבריים "השומר הצעיר" והיה ל"כפיר, ראש להקה".
להלן קטעים מהבטחות ה"כפירים":
"לקרא ולכתב עברית. הבחינה תהיה במעמד ראש להקה וראשי הקבוצות".
"הנני מבטיח שאשמע ואעשה מה שבכחי [שבכוחי] להיות נאמן לעמי, לארצי ודברות הכפירים... הכפיר יודע את הספורים אודות הגבורים הלאומיים ומשתוקק להיות בעתיד גם כן אחד הגבורים.
הכפיר זוכר שעמו נמצא בגולה זה אלפים שנה, רחוק ממולדתו וחפץ להיות בין אלה שישיבו את העם לארצו. הכפיר מתגאה ביהדותו ויודע שתפקידו בעתיד תהיה עבודה בארץ ישראל..."
בשנת התרפ"ח, 1928, כאשר ביקר זאב ז'בוטינסקי בריגה, עברו בהשפעותו כל הצופים הנ"ל לתנועת בית"ר וצבי ליבוביץ היה למדריך בתנועת בית"ר. בשנת התרצ"ה, 1935, יצא להכשרה חקלאית בחווה, שם גם התאמן בנשק, ושנה מאוחר יותר עלה לארץ באוניה "פולוניה". הוא נשלח על ידי מנהל פלוגות העבודה של בית"ר לראש פינה שם עבד במסיק זיתים ובטבק. בהמשך, הועבר ליסוד המעלה ועבד בפרדס, בחריש עם סוסים ובעבודות חקלאיות נוספות. בסוף שנת התרצ"ז, 1937, הועבר לעקרון כמפקד פלוגות בית"ר שם ואז גם גויס למחתרת האצ"ל (ארגון צבאי לאומי). בשעות היום עבד בחקלאות ובשעות הלילה התאמן בנשק. ובסוף שנת 1938, הועבר לראשון לציון כמפקד האצ"ל במקום. כאן עבד בבית החרושת לבירה "נשר" כפועל וכמנהל הבקבוקייה וכשבית החרושת עבר לבת ים, היה למנהל המשלוחים. במשך 40 שנה התמיד בעבודתו בבית החרושת.
בתקופת מאורעות התרצ"ט, 1939, השתתף בפעולות האצ"ל - הנחת מוקשים, מארבים. אחרי תום מלחמת העולם השנייה, השתתף בפעולות שנערכו כנגד הבריטים. כינוי באצ"ל היה "יואב". בשנת התש"ח, 1948, גויס יחד עם שאר חברי האצ"ל לצהל, לחטיבת אלכסנדרוני ולקח חלק במלחמת השחרור.
במסגרת פעילותו הציבורית, היה צבי ליבוביץ חבר במפלגת "חרות", חבר מרכז "חרות" וחבר מרכז הליכוד. משנבחר עו"ד חנניה גיבשטיין לראשות העיר, הצטרף לרשימתו וכיהן כחבר מועצת העיר במשך כל שלוש הקדנציות של גיבשטיין.
במשך שלוש עשרה שנים, חבר ב"משמר האזרחי". בשנים 1984-1965, חבר הנהלת קופ"ח לאומית. בשנים 1998-1988, חבר בוועדת השמות.