אבולעפיה בוסתנאי
שנת לידה: תרנ"ט 1899
מקום לידה: ישראל, נווה צדק
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשל"א 1971
מקום קבורה: ישראל, חולון
ריגלר מאיר
 
ריגלר אטל
אבולעפיה שלמה
 
אבולעפיה (פרימן) רבקה
    אבולעפיה (ריגלר) צפורה   אבולעפיה בוסתנאי    
ילדי האישיות המוצגת:   אביאל (אבולעפיה) דליה    פז (אבולעפיה) זיוה    אמיר (אבולעפיה) גדעון

בוסתנאי אבולעפיה נולד בנווה צדק. למד בבית הספר "עזרה" וכנער צעיר, בשנת התרע"ג, 1913, היה ממארגני המרד בבית הספר למען שינוי שפת ההוראה מגרמנית לעברית. בעקבות פעילותו זו, קיבל מלגת לימוד בגימנסיה "הרצליה" וסיים כבוגר המחזור החמישי של הגימנסיה.
השתתף בקורס הראשון למודדים שנוסד בתרע"ט, 1919, על ידי "ועד הצירים" והיה למודד האדמות שעליהן הוקם מאוחר יותר קיבוץ חולדה. שנה מאוחר יותר, נסע לארצות-הברית ולמד הנדסה אזרחית ב"קרנגי אינסטיטיוט אוף טכנולוגי" שבפיטסבורג.
בשובו לארץ, בהיותו מראשוני המהנדסים בארץ, נתבקש על ידי ממשלת המנדט להצטרף לשירותה. במסגרת זו ביצע עבודות הנדסה וסלילת כבישים בעבר הירדן. בהמשך, עבר לעזה וסייע שם לשפר את התשתיות הסניטריות שקרסו.
בשנות השלושים (למאה העשרים), בתקופת המאורעות, נבחר להיות אחד המהנדסים שהקימו את נמל תל-אביב. מאוחר יותר, בתקופת מלחמת העולם השנייה, השתתף בתכנונם ובבנייתם של מבצרי ה"טייגרט" בארץ וכיהן כמפקח הנדסי בבתי הזיקוק בחיפה. חבר פעיל ב"הגנה". עד הקמת המדינה, עסק בבניית כביש החוף החדש לחיפה ו"כביש הסרגל" ובפיקוח על הבנייה מטעם משרד השיכון בצפון הארץ ובדרומה ועל בתי חרושת לבטון לבתים מוכנים. השתתף בקונגרסים בין-לאוומיים בנושאי בנייה ויזם שיטות לייעול העבודה וייצור חומרי בניין.
בשנות השישים (למאה העשרים) פעל להחדרת שיטת בנייה בשם "טרקריט" בהאמינו ששיטה זו תואמת את צורכי הארץ ונתוניה.
השיטה מבוססת על שימוש בעפר שנמצא בשפע באתרי הבנייה ובתוספת כמויות קטנות של מלט בשיטת ערבול מיוחדת. גם לתחום סלילת הכבישים הכניס שיטה זו, שהתאימה לסלילה מהירה.
בשנת 1967 נשלח על ידי הממשלה לארצות-הברית להשלמת מחקריו שעסקו בשיטה הנ"ל והיה פעיל עד לימיו האחרונים במחקרים שנעשו מטעם הטכניון, משרד השיכון ומכון התקנים שבו היה חבר פעיל. את עקרונות שיטתו ואת השכלולים שהמציא פרסם בכתב.
לזכותו של בוסתנאי פעילות חברתית התנדבותית: היה מעמל ראשי באגודת מכבי (התרע"ח, 1918), חבר הוועד ומייסד של קבוצת "המכבי הצעיר" הראשונה וכספורטאי זכה במדליה על קפיצה לגובה; חבר המועצה לבניית הגנזך של המכבי וחבר ועד ארגון ותיקי המכבי; חבר ב"בונים החופשיים"; נשיא לשכת "אחידן" ברמת גן; חבר פעיל באגודת האינג'ינרים והארכיטקטים.