שלגי (שניידר) דוד
שנת לידה: תרפ"א 1920
שנת עלייה: תרפ"ד 1924
שנת הגעה למושבה: תר"צ 1930
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
שנת פטירה: תשע"ז 2016
השתייכות לקבוצות
קפלן הלוי אליהו
 
קפלן (פורר) שרה
שנידר (שניידר) זאב
 
שנידר (שניידר) שיינה ליבה יפה
    שלגי (קפלן) לאה   שלגי (שניידר) דוד    
בת זוג נוספת שלגי סלי        
ילדי האישיות המוצגת:   שלגי משה מויה    שלגי יוסף ספי    שלגי זאב
דוד שלגי (משמאל) וחברים (באמצע אלימלך פופקו)
דוד ולאה שלגי ובנם.. משמאל: בן עמי קפלן

דוד שלגי נולד בשנת 1920 בעיירה אישישוק שבליטא. בשנת 1924 עלתה משפחתו לארץ, למושב בלפוריה, ולאחר שנים מספר, בשנת 1930, התיישבו בראשון לציון. אביו של דוד נטע פרדס על הגבול בין המושבה לבין בית דגן וערב מלחמת השחרור, כשנאלצו אנשי המושבה לנסוע בשיירות לתל-אביב בשל התקפות הערבים בדרך, שימש הפרדס שטח מעבר לכלי הרכב.
את שנות לימודיו הראשונות עשה דוד שלגי בבלפוריה והחל מכיתה ד', למד בבית הספר העממי ("חביב") בראשון לציון. את לימודיו התיכוניים, שהתנהלו בשפה האנגלית, עשה בקולג' הסקוטי בצפת. בהמשך, למד הנהלת חשבונות בירושלים.
בתום לימודיו, התקבל לעבודה כאזרח בצבא הבריטי בתפקיד שלם ראשי וכאחראי על מחסני המזון במחנה הצבאי סרפנד (כיום צריפין).
חבר ב"הגנה". חבר הנהלת המכבי. ספורטאי במכבי ראשון לציון ומכבי רחובות במקצועות טניס, כדור יד, כדור רגל. בתקופת מלחמת השחרור התגייס לצה"ל ובהיותו קצין, נענה לדרישתו של בן גוריון והחליף את שם משפחתו הלועזי - שנידר - לשם עברי: שלגי. לאחר שחרורו מהצבא (1951), הצטרף לגדוד המילואים הראשון של בני ראשון לציון, רחובות ונס ציונה ובמסגרת גדודו זה השתתף במלחמות ישראל. אחרי מלחמת ששת הימים החל לשרת בהג"א כקצין שלישות של הגדוד במחוז איילון ובתפקידו זה כיהן עד למלחמת יום הכיפורים.
בשנת התש"ז, 1947, פתח יחד עם רעייתו את חנות הספרים "מסדה" שהייתה למרכז התכנסות של תלמידי הגימנסיה. בהיותו קרוב משפחה של משפחת פלאי, בעלי הוצאת "מסדה", קיבל את הסוכנות הבלעדית בדרום הארץ להפצת האנציקלופדיה העברית שהייתה אז בתהליך של הוצאה לאור. בחנות נפתחה גם ספריית השאלה, נמכרו בה מכשירי כתיבה וצעצועים, כרטיסי תאטרון וקולנוע והתפתחה בה סוכנות "דחף" של דרום הארץ.
בשנת 1960, מקימים דוד שלגי ורעייתו לאה, יחד עם אחיה של לאה, בן עמי, את חברת "אריז" להפצת מוצרי אריזה ומקבלים את הסוכנות הבלעדית של חברת "קרגל" לקופסאות אריזה. במשך 40 שנה פועלת החברה ומתפתחת וניהולה עבר לידי הבנים משה, זאב וספי.