ויצברד אליפלט
שנת לידה: תרס"ה 1905
מקום מגורים במושבה:
עיסוק: רופא
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשל"ז 1977
השתייכות לקבוצות
 
ויצברד אליקים
 
ויצברד (חומה) אידה יהודית
      ויצברד אליפלט    
 
פעם הגיעה אל ד"ר אליפלט ויצברד מטופלת שלו ובידה חבילה גדולה עטופה בנייר חום. היא התנצלה שלמעשה החלה לרקום עבורו תמונת גובלן אך מכיוון שלא הספיקה לסיים את העבודה, קנתה לו, במקום הגובלן, תמונת שמן של ראובן רובין...
 
 

אליפלט ויצברד נולד בראשון לציון. למד בבית הספר העממי (חביב) במושבה ובגימנסיה הרצליה בתל אביב. את השכלתו הרפואית רכש באוניברסיטה האמריקאית בביירות ובהיותו בן 22, הוסמך כרופא. עם שובו ארצה החל לעבוד יחד עם אביו הרופא במרפאתו. בשל המוניטין של האב, הגיעו למרפאה ערבים מכל הסביבה. אליפלט ויצברד, שהמשיך לעבוד במרפאה המשפחתית גם לאחר מות האב, רכש אף הוא מוניטין רב בקרבם וגם אליו הם נהרו בהמוניהם.
בתקופת המרי נגד הבריטים הגיש בסתר, יחד עם אחיו הרופא, עזרה לפצועי המחתרות. עם פרוץ מלחמת השחרור, עמד בראש המערך הרפואי העורפי במושבה. ייסד את סניף מ.ד.א ועמד במשך שנים רבות בראשו; אירגן קורסים לעזרה ראשונה; נמנה עם מייסדי ההסתדרות הרפואית במושבה וכיהן כיו"ר שלה; היה ממייסדי לשכת "בני ברית" ותרם מכספו לקרן גמילות החסדים שלה; סייע לעולים חדשים, טיפל בחולים בלא לגבות מהם תשלום ואף סיפק לנצרכים תרופות באמצעות בית המרקחת "קרלן".
בהשכלתו היה רופא פנימי אולם בשנותיו האחרונות החל להתעניין בנושא הפוריות, עבר השתלמויות בחו"ל והתמסר לטיפולי פוריות. לאות תודה על הצלחותיו - כך מספרים - היו זוגות שקראו לילדיהם על שמו.