דגון (פישביין) משה
שנת לידה: תרפ"ח 1928
מקום מגורים במושבה:
עיסוק: מסגר, מכונאי
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשע"ז 2017
גולדשטיין שמואל
 
גולדשטיין שפרה
תמונה חסרה
פישביין מרדכי
 
פישביין (פרוסקובר) הדסה אסתר
    דגון (גולדשטיין) בלה   דגון (פישביין) משה    
ילדי האישיות המוצגת:   אפרתי (דגון) מירה    הורביץ (דגון) נורית    דגון מוטי מרדכי
משה פישביין (שלישי למטה משמאל) בקבוצת ילדי טיפת חלב, שנות השלושים (למאה ה-20)
משה פישביין (יושב רביעי משמאל, שורה תחתונה), בגן הילדים זד"ל, התרצ"ב, 1936

משה דגון נולד בראשון לציון. למד בבית הספר העממי ("חביב") במושבה והמשיך את לימודיו בבית ספר ערב במקביל לעבודתו בבית חרושת למתכות. (של גוטמן, שפעל ליד בית הספר).
בצעירותו, ספורטאי באתלטיקה קלה ובריצות קצרות ב"הפועל", מדריך התעמלות לילדים, מנגן בתזמורות של ה"מכבי" ו"הפועל",
כחבר ב"הגנה" השתתף בפעולות של החי"ש (חילות השדה)בתקופה שלפני הקמת המדינה. חבר, בהתנדבות, בהנהלת "פלוגת הסדרן" של "הפועל", שנוסדה בשנת התרצ"ו 1936, במטרה לשמור על הסדר במוסדות ההסתדרות, בבתי הקולנוע, במגרשי הכדורגל ובאירועים שהתקיימו במושבה. היה נושא הדגל בתהלוכות הראשון במאי.
כחבר ב"הגנה" השתתף בפעולות של החי"ש (חילות השדה)בתקופה שלפני הקמת המדינה. שירת בצבא הבריטי בבסיס חיל האוויר בתל נוף כמסגר ומכונאי של מטוסי הבוכנה. בשנת התש"ז, 1947, גויס, יחד עם כל חברי החי"ש, לגדוד 52 של חטיבת גבעתי, פלוגה א'. עבר קורס מכי"ם (מפקדי כיתות) שהתקיים בשרונה. השתתף בפריצה למחנה הצבא הבריטי "סרפנד" (כיום צריפין) ובפעולות הפלמ"ח בשמירה על המשלטים בשער הגיא. בתקופת מלחמת השחרור הועבר לחיל התותחנים, עבר קורס קציני נ"ט (נגד טנקים) והיה לסגן המפקד בבסיס ההדרכה של התותחנים בה"ד 9. בנגב הנצור השתתף במבצעים שמפקדם היה ד"ר פון וייזל.
בתום המלחמה שירת שנה בצבא הקבע ומשהשתחרר, היה לאזרח עובד צה"ל בבסיס חיל האוויר בתל נוף. במסגרת עבודתו נשלח להשתלמות בצרפת על מטוסי סילון ועל פי הוראתו של בן גוריון שינה את שמו מ"פישביין" לדגון. פרש לגמלאות אחרי 43 שנות עבודה שם.


.