יעקובסון עומר
שנת לידה: תשט"ז 1956
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשע"ו 2016
 
יעקובסון אריה
 
יעקובסון (חדד) מזל
      יעקובסון עומר    

עומר נולד במעיין ברוך גדל במשק במסגרת קבוצת "יקינטון" מחזור ו' 1975. הוא התחנך במשק ובבית הספר האזורי "עמק החולה" בכפר בלום. הוא מסיים לימודים בבית לוינשטיין בהדפסה על מכונת כתיבה ומאוחר יותר על מקלדת בטכניקות מיוחדות המותאמות לנכותו. למד גם הנהלת חשבונות בתל חי ובאוניברסיטה הפתוחה.
עם סיום לימודיו התגייס לצנחנים. במהלך שירותו נפצע בתאונה ונותר משותק בכל חלקי גופו.
עומר לא נכנע לנכותו והשתתף בטיולים של חוג המשוטטים של בית הלוחם, הוא נבחר כחבר בוועד ארגון הנכים הדואג להנגשת צרכים לנכים מטעם משרד הביטחון, ובעצמו יצא לפעילויות רבות ומגוונות. עומר מחליט למנף את עצמו גם ברכישת מקצוע. מיתקן מיוחד שפותח עבור עומר על ידי צוות ממכון וייצמן:
על אף הנכות הקשה, עומר צלל באילת, יצא לטיול בן חודשיים ברחבי ארצות הברית, ולטיול נוסף בארגנטינה, מלווה בורד, אחותו. לאחר שהייה ממושכת מחוץ למשק לצורך טיפולים שקיבל בבית הלוחם, הוא חזר לקיבוץ, עבד במפעלים האזוריים בהנהלת חשבונות, הדפיס את עלון הקיבוץ "מעיין", וכל זאת כשהוא נעזר במתקן מיוחד – מוט בפיו – שבעזרתו הקיש על מקשי המקלדת.
סיפור מאבקו של עומר לחיים נורמליים ככל האפשר מתואר בכתבות שנכתבו עליו ובראיון שהתפרסם בעלון הקיבוץ. השנתיים האחרונות לחייו, אותן נאלץ לחיות מחוץ לקיבוץ, היו שנים של סבל נפשי וגופני.