בנדר אריה אריק
שנת לידה: תשי"ב 1952
מקום מגורים במושבה:
עיסוק: עיתונאי
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה:
מקום קבורה:
ליברמן אליהו
 
בנדר יעקב יענקל'ה
 
בנדר (פלדמן) בת שבע
    בנדר (ליברמן) לאה   בנדר אריה אריק    

אריק בנדר נולד בראשון לציון, למד בית הספר "חביב" בעיר. בוגר האוניברסיטה העברית ביחסים בינלאומיים ומדע המדינה.
בצה"ל שירת בחיל בשריון, עבר הכשרה כלוחם וסיים קורס מפקדי טנקים. במלחמת יום הכיפורים לחם במסגרת חטיבה 7 בקרבות עמק הבכא ברמת הגולן.
בין השנים 1975 - 1978 ערך את "פי האתון", ביטאון הסטודנטים של האוניברסיטה העברית והפיק את תוכנית הבוקר "707" של אלכס אנסקי בגלי צה"ל. בשנים מאוחרות יותר שימש בתפקיד סגן דובר קרן קיימת לישראל, וכתב בעיתון "דבר" ובמוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות".
בשנת 1980 החל לעבוד בעיתון "מעריב" וכיהן שם בשורה ארוכה של תפקידים, בין היתר ככתב עירוני של "מעריב" בירושלים, כתב לענייני בית הנשיא, כתב לענייני בתי חולים, ממלא מקום רכז כתבים במערכת העיתון בתל אביב וכתב לענייני עלייה והעם היהודי. בשנת 2001 סיקר עבור "מעריב" את ועידת דרבן הראשונה, בדרום אפריקה.
במסגרת עבודתו ככתב במוסף "7 ימים" חשף את היומנים שכתב אדולף אייכמן בכלא. ביולי 1989 חשף לראשונה ב"מעריב" את כוונת נשיא ברית המועצות מיכאיל גורבצ'וב להרים את מסך הברזל ולפתוח את שערי העלייה ליהודים. כמו כן חשף את תיקי הק.ג.ב. של נתן שרנסקי, ואת סיפורו של גיאורג אדלשטיין, אביו הכומר של שר הקליטה יולי אדלשטיין. בנדר היה העיתונאי המערבי הראשון שראיין את נשיא אתיופיה, מלס זנאווי, לאחר הפלת משטר מנגיסטו.
משמש כיום כתב פרלמנטרי של "מעריב" (משנת 1994). כתב את המדור השבועי "הנבחרים" ב-nrg. חבר הנהלת תא הכתבים הפרלמנטריים