פלדמן אברהם
שנת לידה: תר"ן 1890
מקום לידה: פולין, לובלין
שנת עלייה:
שנת הגעה למושבה: תרצ"ג 1933
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשמ"א 1981
פידלמן שאול
 
פידלמן (ברנשטיין) אלקה
פלדמן יחיאל צבי
 
פלדמן בת שבע
    פלדמן (פידלמן) שפרינצה   פלדמן אברהם    
ילדי האישיות המוצגת:   בנדר (פלדמן) בת שבע    פדר (פלדמן) בתיה    ובר (פלדמן) שרה    פלדמן שמואל שמילקה    פלדמן הרשל צבי    פלד (פלדמן) גדעון    שטרנגלז (פלדמן) יהודית
אברהם ושפרינצה פלדמן עם חמישה מילדיהם בפולין לפני העלייה לארץ, התרצ"ג, 1933
אברהם ושפרינצה פלדמן בחצר ביתם בבגרותם

אברהם פלדמן נולד בלובליו, פולין. בגיל צעיר התייתם משני הוריו וגדל בבתי יתומים במזרח פולין. בנעוריו סיים את לימודיו בישיבת בריסק ובהיותו בן 18 גויס לצבא הפולני ונלחם בקרבות נגד הצבא האדום. בסיום מלחמת עולם הראשונה קבל עבודה כחייל משוחרר והתמחה בעבודת צבעות אומנותית, (עם שבלונות). בהיותו ציוני, עלה ארצה בגפו עם סרטיפיקט בשנת 1933, כשהוא משאיר מאחור את רעייתו וחמשת הילדים בוולודבה, פולין ורק כעבור שנה הם הצטרפו אליו. עם עלייתו התגורר תחילה בתל אביב ובהמשך עבר עם משפחתו לראשון לציון והמשיך לצאת מידי יום לתל אביב, לעבודה. בתקופת המאורעות (1936-1939), היה מסוכן מאד להתנייד בדרכים ואשתו שכנעה אותו לעבור לעבוד בראשון לציון וכך עשה. תחילה עבד כאן כצבע אומנותי ובקטיף בפרדסיו של אליעזר ברנשטיין ואולם במהלך מלחמת העולם השנייה כאשר לא היה ביקוש לפרי הדר והפרדסים ננטשו, התקבל לעבודה בבית החרושת לבירה נשר, שם עבד עד פרישתו לגמלאות.
בתקופת מלחמת השחרור, על אף שהיה כבר בן 54, גויס ל"משמר העם" וקיבל את הפיקוד על המחסום האנטי טנקי בעמדה שהובילה ל"שער ראשון" של המחנה הבריטי סרפנד (לימים צריפין).
בנוסף- נטע בחצר ביתו עצי פרי רבים ביניהם חבושים, שזיפים, אגסים ועצי הדר ששימשו את המשפחה למאכל ובחזית הבית טיפח גינת פרחים.