וילקנסקי (ויקינסקי) שמעון
שנת לידה: תרס"ט 1909
מקום לידה: פולין, ורשה
שנת עלייה: תרפ"ט 1929
שנת הגעה למושבה: תרצ"ב 1932
מקום מגורים במושבה: בית פוחצ'בסקי
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשמ"א 1981
קורנדרקסלר ישעיהו
 
קורנדרקסלר יוכבד
ויקינסקי חיים
 
ויקינסקי טובה
    וילקנסקי (קורנדרקסלר רוטשטיין) יהודית   וילקנסקי (ויקינסקי) שמעון    
ילדי האישיות המוצגת:   וילקנסקי ישעיהו שייקה    וילקנסקי יוחנן נני

שמעון וילקנסקי נולד בפולין. בגיל צעיר התייתם מהוריו ועבר להתגורר אצל אחותו דבורה ברוצלבסקי (לימים בר לב אמו של הרמטכ"ל) בוינה.
בוינה למד בבית ספר טכני, המשיך בלימודי ארכיטקטורה אולם לא סיים אותם. במקביל החל בפעילות ציונית במסגרות שונות כמו "משמר העובד", "החלוץ" ו"פועלי ציון" במטרה לעלות לארץ ישראל. בתקופה זו יצא להכשרה, למחנות עבודה וכן עסק בהתרמת כספים ל"קרן הקיימת לישראל" (קק"ל).
בשנת התרפ"ט, 1929, עלה ארצה ונשלח לקיבוץ בית אלפא. בקיבוץ עסק גם בייבוש ביצות וחלה במלריה. כאשר מצב בריאותו החמיר נאלץ לעזוב את העמק והצטרף לגרעין ה"שדה" שישב בראשון לציון. כאן הכיר את רעייתו ובשנת התרצ"ד, 1934 עזבו את הגרעין והתיישבו בראשון לציון (בבית פוחצ'בסקי), עבד בעבודות חקלאיות שונות. בשנת התרצ"ו, 1936, היה לאחד מקבוצת חברים יוצאי הכשרת גרעין השדה שהקימו מושב שיתופי במטרה לעלות על הקרקע במושב בית הלל (ההכנה התקיימה בקרית בנימין). לאחר שחלה במלריה שנית, נאלץ לעזוב את הקבוצה כשנה לפני עלייתם לקרקע בעמק החולה ושב לראשון לציון. היה חבר ב"הגנה", התגייס לצה"ל ושירת בחטיבת גבעתי. תקופת מה עבד בבית החרושת לנגרות "תרזה" ובהמשך הקים בית מלאכה לנגרות
בשנת התשי"ז, 1957, היה למורה למלאכה ושרטוט בבית ספר ממלכתי א' בנס ציונה, שם עבד עד פרישתו לגמלאות.