מימון דוד
שנת לידה: תרפ"ט 1929
מקום מגורים במושבה:
עיסוק: צבא קבע
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תש"ע 2010
השתייכות לקבוצות
 
תמונה חסרה
מימון אהרן
 
מימון (מדהלה) שושנה שמעה
    מימון שרה   מימון דוד    
ילדי האישיות המוצגת:   משנה (מימון) דורית    מימון אמיר    מימון ורד
דוד מימון מקבל דרגה ממוטה גור הרמטכ"ל
ספרו של דוד מימון

דוד מימון נולד בראשון לציון. למד ב"חדר" אצל המורי דמארי ובהמשך בתלמוד תורה. בתקופת שירותו הצבאי השלים לימודים לבגרות ולימודי היסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטה. בוגר פו"מ (בית הספר לפיקוד ומטה) והמכללה לביטחון לאומי.
בן 14, החל ללמוד מסגרות מכנית (אצל קלוצמן, בעל בית החרושת "אוקבה") ובמקביל, הצטרף ל"הגנה".
ערב קום המדינה (תש"ז, 1947), השתתף בקורס מכי"ם (מפקדי כיתות) מחתרתי לבני עדות המזרח - קורס שנקרא בשם "קורס השחורים". היה זה רעיונו של בן גוריון אשר שם לו למטרה להכשיר מפקדים מבין עדות המזרח וכן להכשיר סגל מפקדים שיוכלו לשמש בתפקידי מודיעין במדינות ערב. משסיים את הקורס, גויס לכוח שנועד להבטיח את ראשון-לציון וסביבתה באמצעות סיורים, ליווי יולדות לבתי חולים, אבטחת עובדי חשמל ועוד, וכן גם להדריך את הגדנ"עים הצעירים באימוניהם.
עם פרוץ מלחמת השחרור (התש"ח, 1948), השתתף בפעולות קרביות שונות ועם הקמת צה"ל, הצטרף לחטיבת גבעתי. השתתף בכיבוש כפרי הסביבה ומשנפל אחיו יעקב, ובהתחשב בכך שעוד שני אחים שירתו ביחידות לוחמות, הועבר לגדנ"ע בתפקידי הדרכה - תפקידים שאותם מילא עד שנת 1956. בשנה זו עבר לתפקידים קרביים: כיהן כמפקד יחידת הסיור של הדרוזים, כקצין מבצעים של פיקוד הדרום בתקופת הפידאיון וכסמג"ד בחטיבת גולני.
בשנים 1971-1965 (תקופת המרדפים), היה מפקד חטיבת הערבה. בשנת 1971 היה למפקד רצועת עזה. במלחמת יום הכיפורים (1973), השתתף באוגדת שרון ובהמשך, התמנה למושל כללי של רצועת עזה. בשנת 1982 הוא מפקד יחידת הקישור של דרום לבנון, בתקופת מלחמת של"ג הוא ראש מינהל הסגל של צה"ל ונשיא בית הדין לערעורים. בשנת 1987 השתחרר מהצבא בדרגת אלוף ומונה לנציב בתי הסוהר.
אחרי השחרור עסק בפעילויות בתחום הציבורי והפרטי. כיהן כחבר בוועדת החקירה הממלכתית להעלמת ילדי תימן. חבר הנהלת עמותת ידידי מוזיאון ראשון לציון. חבר המועצה הציבורית של האגודה לטיפוח חברה ותרבות בנתניה.
ספריו: עקבות בערבה; הטרור שנוצח.