אבירם (מזרחי, בן משה) נסים
שנת לידה: תרפ"ד 1924
מקום לידה: אורפה
שנת עלייה: תרפ"ד 1929
שנת הגעה למושבה: תרצ"ג 1933
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה:
מקום קבורה:
 
כוכב לאה
תמונה חסרה
מזרחי משה
 
כהן ארזי (מזרחי) ויקטוריה
    אבירם (מזרחי, כוכב) אדל   אבירם (מזרחי, בן משה) נסים    
ילדי האישיות המוצגת:   אבירם נצחיה ויקטוריה    סטוריבסקי (אבירם) לאה    אבירם משה    אבירם נילי    מאירוביץ (אבירם) יפה    אבירם (מזרחי, בן משה) בני בנימין חי

נסים אבירם נולד באורפה שעל גבול תורכיה סוריה. בשנת התרפ"ט, 1929, עם פרוץ מהפכת "התורכים הצעירים" בתורכיה, החליטו הוריו לעלות לארץ. במהלך המסע נפטר אביו משה והוא יחד עם אמו ואחותו רבקה, המשיכו בדרכם בשיתוף פעולה עם מבריחים שקבלו את שכרם בזהב. עם עלייתם ארצה הגיעו לראשון לציון, כאן נשאה אמו לעובדיה כהן ארזי. נסים החל את לימודיו בבית הספר העממי ("חביב") ובתום יום הלימודים החל לעבוד בחלוקת עיתונים של העיתון הבריטי. אחרי חמש שנות לימודים עזב את בית הספר והחל לעבוד בכל עבודה מזדמנת על מנת לעזור בכלכלת המשפחה הוא עבד כנער שוליה במספרת גברים, בבסיס "סרפנד" (צריפין), בחלוקת עיתונים ודואר לאנשי המושבה ועוד.
ניסים הצטרף לשורות האצ"ל (ארגון צבאי לאומי) והחל להיות פעיל בארגון. היה מעביר ידיעות ונשק בזכות הכרותו את האנשים במושבה (בעקבות תפקידו כמחלק הדואר). כשמלאו לו 18 שנים החל לעבוד ב-"פוסטה" (הדואר הבריטי), ולאחר הקמת המדינה עבר ישירות לעבוד בדואר ישראל. תחילה היה אחראי על קבוצת דוורים ובהמשך סגן מנהל הדואר המרכזי בראשון לציון ומנהל סניף ברחוב פינסקר במושבה. בדואר עבד עד לפרישתו לגמלאות.
עם קום המדינה גויס למל"ח (משק לשעת חרום). בנוסף עסק בפעילות ציבורית באצ"ל, בסניף בית"ר בתנועת החרות וכחבר מועצת העיר (בה שימש יו"ר וועדת ההנחות).
במשך השנים שימש יו"ר סיעת "תכלת לבן" בהסתדרות העובדים הלאומית. לימים שימש יו"ר חברה קדישא בעיר.