קררי (פורמן) אליעזר
שנת לידה: תרנ"ה 1895
מקום לידה: גליציה, לבוב
שנת עלייה: תרפ"ה 1925
שנת הגעה למושבה: תרצ"ב 1932
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשל"ד 1974
וולושין אריה
 
תמונה חסרה
פורמן קלונימוס קלמן
 
פורמן ביילה בלהה
    קררי (וולושין) פניה   קררי (פורמן) אליעזר    
ילדי האישיות המוצגת:   קררי יגאל    קררי עדנה
אליעזר קררי (יושב שני משמאל) עם תלמידי המחזור הראשון של הגימנסיה, הת"ש, 1940
תלמידי ומורי מחזור ג' של הגימנסיה, התש"ו, 1946
אליעזר קררי מנהל הגימנסיה הריאלית נואם בסיום מחזור י"ט 1962
אליעזר קררי נואם במסיבת הסיום של מחזור כ'
חוברת יובל ה - 25 לגימנסיה, 1964
 
יגאל קררי מספר על אביו: כציוני נלהב בגליציה, רצה אליעזר פורמן (איש נוסע) לעברת את שם משפחתו ובחר בשם "עגלון" ואולם, בבואו ארצה, משהכיר את העברית המדוברת, שינה את דעתו ובחר בשם קררי, שם שנגזר מהמילה התלמודית "קרר" שפירושה: אדם הנוהג בקרון.

מעשה פציעתו והצלתו של אליעזר קררי במלחמת העולם הראשונה:
משנפצע בקרבות בירכו מרסיס של פגז, היה מוטל על האדמה ביער כשהוא מאבד את ההכרה ומתעורר חליפות. החובשים הקרביים שהגיעו בעגלה העלו עליה רק את הפצועים שלהערכתם היו אמורים להחזיק מעמד בדרך לבית החולים. ניגשו אליו והתלבטו אם לקחתו אתם. בהיותם יהודים, ומשחשדו שגם הוא יהודי, שאלוהו בלחישה אם יודע איזה יום הוא זה. ענה להם: היום הוא ערב "כל נדרי" - ואיבד את הכרתו. כשהתעורר, כבר היה מטופל בבית החולים, וניצל.
 
 

אליעזר קררי נולד בעיר לבוב שבגליציה. למד בגימנסיה וכן גם לימודי וטרינריה באוניברסיטה. במלחמת העולם הראשונה עבר קורס של "קצינים משכילים" והוצב בחטיבה אוסטרית, שהייתה מסופחת לגיס גרמני. במהלך הקרבות נפצע מרסיס של פגז תותח בירכו וניצל הודות לחובשים היהודים שטיפלו בו. לאחר המלחמה קיבל שלוש מדליות (שתיים מהן צלש"ים), באחד מציוני השבח זכה בשל מעשה גבורה שזיכה אותו במלגה חודשית מהגרמנים לכל חייו. אחרי פוגרום "ליל הבדולח" בגרמניה (שנת 1938) שלח לגרמניה מכתב תוכחה זועם והודיע - בניגוד מוחלט לדעתם של בני משפחתו - על סירובו המוחלט להמשיך לקבל את כספי המלגה.
בשנת התרע"ח, 1918, עבר להתגורר בביאליסטוק, שם הקים גימנסיה עברית ועמד בראשה עד הכיבוש הסובייטי בשנת 1920.
בשובו ללבוב לימד שם בבתי הספר התיכוניים, בסמינר למורים עבריים וניהל את הגימנסיה העברית שם. במקביל כיהן כנשיא האגודה הציונית של לבוב "צעירי יהודה" (שנוסדה בשנת תרע"ג, 1913).
אליעזר קררי הגיע ארצה פעמיים, לראשונה כתייר בשנת התרפ"ב, 1923 ובשנית, כעבור שנתיים. כאן נמנה עם מייסדי קבוצת שילר.. בשנת התרצ"ב, 1932, עזב את קבוצת שילר והתיישב בראשון לציון, שבה עסק בחקלאות, אך שאף לחזור לאהבתו הראשונה - ההוראה. משהוזמן לשמש מורה לביולוגיה ומחנך בבבית הספר החקלאי במקווה ישראל נענה לפנייה ברצון.
בשנת התרצ"ט, 1939, ייסד בראשון לציון את הגימנסיה הריאלית (שנקראת היום על שמו), ושימש מנהלה במשך 30 שנים. (הבעלות על הגמנסיה נרשמה על שם "ועד הורים להפצת השכלה" אולם בשנת 1949, העביר אליעזר קררי את הבעלות על הגמנסיה למועצה המקומית.
בשנת 1968, כאות הוקרה, הוציאה העירייה ספר בשם "כה לחי", שבו כונסו מאמרים והרצאות שכתב ונשא במשך השנים.