כהן מיקי
שנת לידה: תר"צ 1930
מקום לידה: ישראל, תל אביב
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה:
מקום קבורה:
קרישבסקי מרדכי מרקו
 
קרישבסקי (מורדכוביץ) שרה
כהן חירם
 
כהן יהודית
    כהן (קרישבסקי) תמי   כהן מיקי    
ילדי האישיות המוצגת:   מזרחי (כהן) ניצן    גרסטל (כהן) יולי יעל    כהן גיל

מיכאל כהן נולד בתל אביב וגדל ברמת גן, למד בתיכון "אהל שם", רמת גן. בוגר לימודי הנדסת מכונות באוניברסיטת דרום קליפורניה
בגיל 14 הושבע ל"הגנה"
בפברואר 1948 חויל ונשלח לקבוצת שילר במסגרת ההכשרה המגוייסת של הפלמ"ח, שהייתה הגרעין להקמתו של גדוד 7; במלחמת העצמאות שירת בחטיבת "הנגב – פלמ"ח". במבצע חורב היה מפקד מחלקה, סיים את שירותו בדרגת סרן. שירת במסגרת המילואים החל מ-1956 כקצין מודיעין חטיבתי בשריון (עד וכולל יום כיפורים) ואחר-כך באמ"ן מחקר וסיים את שירות המילואים כרב-סרן ב-1980 .
עם שחרורו היה בין מקימי קיבוץ רעים (בעוטף עזה) בו היה מזכיר הפנים הראשון וגם המא"ז (מפקד המקום במסגרת צבא הקבע) של קיבוץ רעים.
1951-1954 שימש כמהנדס ארצי למיכון חקלאי במשרד החקלאות, במסגרת זו ריכז קליטת 60,000 חוטרי התמרים שהוברחו מעיראק וריכז את המלחמה בארבה שתקף את דרום המדינה בשנת 1955. אחר-כך עבד במשך שנה אחת כמהנדס התחזוקה של לפידות-מצדה חיפושי נפט .
היה מהנדס מפעל "קרגל" בני ברק (מפעל אריזות הקרטון הראשון בישראל) וממקימי המפעל בלוד.
1957 – 1963 שימש בתפקיד מנהל המפעל בלוד. לאחר מכן, עבר לחברת "כור" ושימש כסמנכ"ל השיווק הראשון של "תדיראן" ב-1966 הקים, במסגרת חברת "כור", את "מיכלי כרמל" (מפעל אריזות הקרטון השני בישראל) וניהל אותו עד שנת 1973 .
1980-1974 הקים וניהל, באזור התעשייה ראשון לציון, את חברת "דויטש תעשיות אלקטרומכניות", מפעל בבעלות אמריקאית, שייצר רכיבים למטוס הלביא המיועד.
כיהן כמנכ"ל חברת "מספנות ישראל" ,חברה ממשלתית שעיסוקה בשיפוץ כלי שיט צבאיים ואזרחיים עד להפרטתה.
לאחר סיום תפקידו במספנות ישראל, יצא לשליחות ממלכתית מטעם המוסד.
מיכאל כהן שימש עד לשנת 2013 כיו"ר המועצה של עמותת משפחות מייסדי תל אביב, שהיה בין מייסדיה ופעיליה המרכזיים. היה חבר הנהלת עמותת "דור הפלמ"ח" ואחראי על הבינוי במוזיאון הפלמ"ח משנת 1998 ואילך. אחראי מטעם העמותה על אנדרטת חטיבת הנגב בבאר-שבע וחבר מועצת העמותה. כהן היה בין יוזמי הקמתה של האנדרטה להנצחת חטיבת הנגב בבאר שבע ושימש כגזבר הפרויקט עד סיומו.
היה חבר ועד האגודה השיתופית "צהלה" במשך שנים רבות ויו"ר ועד האגודה בשתי קדנציות. מייסד וחבר בצוות שהקים וניהל עם עוד חברים מועדון "עוז" לשיקום צעירות וצעירים בשכונת נווה שרת.
מרבה להרצות על ההיסטוריה של מדינת ישראל, בבית הפלמ"ח, במרכז גלילי ובעמותה להיסטוריה צבאית.