רוזנצוויג (אלוני) גלילה
שנת לידה: תרפ"ד 1924
מקום לידה: ישראל, צפת
שנת הגעה למושבה: תרפ"ט 1929
מקום מגורים במושבה:
עיסוק: מורה
שנת עזיבה: תרצ"ו 1936
לאן עזבה: ישראל, תל אביב
שנת פטירה:
מקום קבורה:
 
תמונה חסרה
אלוני (דובין) דב
 
אלוני (בוברובסקי) לאה
    רוזנצוויג שמואל   רוזנצוויג (אלוני) גלילה    
ילדי האישיות המוצגת:   מלמן (רוזנצוויג) בלהה בילי    רטנר (רוזנצוויג) מרים
טקס הענקת דגל ירושלים של הקק"ל לבית הספר בראשון לציון. במרכז התמונה הילדים גלילה אלוני ורם חביב, התרצ"ה, 1935 (באדיבות ארכיון לאה ודב אלוני)
ספרה של גלילה (אלוני) רוזנצוויג

גלילה רוזנצוייג נולדה בצפת. בת 5, בשנת התרפ"ט, 1929,
עברה עם הוריה לראשון לציון כאן למדה בבית הספר העממי (חביב). עם מעבר המשפחה לתל אביב (התרצ"ו, 1936), המשיכה את לימודיה בכיתה ו' בבית הספר "לדוגמא" - בית ספר לתלמידות הסמינר שבו קיבלו את הכשרתן הפדגוגית. חמש שנים למדה בסמינר לוינסקי ובשנה השישית, בשל המחסור במורות, שוחררה מהלימודים ויצאה לעבוד כמורה בבית הספר בזכרון יעקב.
בשנת התש"ה, 1945, החלה ללמוד באוניברסיטה העברית בירושלים וזאת לאחר גיוס של עשרה חודשים לעבודה במשקים חקלאיים - תנאי לקבלת תלמידים ללימודים גבוהים. למדה היסטוריה כללית, תולדות עם ישראל וגיאוגרפיה.היסטורית של ארץ ישראל. בתקופת הלימודים לימדה בבית ספר ערב לנערים ולנערות עובדים.
עם פרוץ מלחמת השחרור גויסה לשירות ה"הגנה" בירושלים כמרכזת פעולות הש"י (שירות הידיעות) בבתי ספר ערב. באחת השיירות האחרונות שיצאו מירושלים עברה לתל אביב, כאן ניהלה בית ספר ערב לנערים ונערות עובדים ועבדה גם במעברת גלילות (1950).
בשנת 1955 סיימה את לימודי התואר השני באוניברסיטה ובמשך עשרים וחמש שנים לימדה בגימנסיה הרצליה בתל אביב.
גלילה (אלוני) רוזנצוייג פרסמה את סיפור חייהם ופעילויותיהם של הוריה, לאה ודב אלוני. בספר שיצא בהוצאת תנועת המורים למען קרן קימת לישראל (תשנ"ב, 1992). ספר זה היווה את המקור לציוני הדרך של בני המשפחה המובאים באלבום המשפחות.