בלקינד נעמן
שנת לידה: תרצ"א 1931
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה:
מקום קבורה:
ריכמן זוסמן
 
ריכמן צפורה
בלקינד איתן
 
בלקינד (סגל) נחמה
    בלקינד אילנה   בלקינד נעמן    
ילדי האישיות המוצגת:   בלקינד אורי    בלקינד שי    בלקינד נילי
נמי בלקינד (למטה שני משמאל) ומשפחת בלקינד המורחבת, שנות השלושים (למאה ה-20)
נעמן ואולגה בלקינד, שנות הארבעים (למאה ה-20)
נמי בלקינד (למעלה משמאל), סבא מרדכי, סבתא רבקה ובני דודיו, שנות הארבעים (למאה ה-20)

נעמן בלקינד נולד בראשון לציון. למד בבית הספר העממי ("חביב") במושבה ובגימנסיה הריאלית.
מנעוריו, פעיל באצ"ל. בשל פעילותו זו נאלץ לעזוב את המושבה לירושלים, אל בית קרוב משפחתו אליאל פרימן-דרור.
בירושלים הוא ממלא תפקיד של מפקד קבוצה באצ"ל ויחד עם קבוצתו הוא עובר, עם פרוץ קרבות מלחמת העצמאות, אל העיר העתיקה, שם הוא נמנה עם מגיני המקום.
מהעיר העתיקה חולץ על ידי משוריין בריטי שנהגו שוחד על ידי המשפחה ובעזרת קשריו המיוחדים של אביו, איתן בלקינד, נשלח לאנגליה.
למד בלונדון, ב-University College, הנדסת מכונות והשתלם במכניקה של נוזלים. בשובו לארץ, שירת בצבא כקצין מטה במפקדת קצין חימוש ראשי.
אחרי השחרור, כיהן כמהנדס מטה באגף המתכת של התאחדות בעלי התעשייה בישראל וכמזכיר איגוד היוצקים.
בשנים 1961-1958 נשלח להשתלמות מטעם הוועדה לאנרגיה אטומית אל מרכז המחקר הגרעיני ב-Saclay, צרפת, ולאחר מכן, אל מרכז המחקר הגרעיני ב-Mol, בלגיה.
בארץ, בשנים 1967-1961, נעמן בלקינד עובד בקריה למחקר גרעיני בדימונה, תחילה בתכנון, בהקמה ובניהול של פרויקט ייצור כימי מטלורגי ובהמשך, בניהול נושא מחקר מטלורגי עצמאי ובהשתתפות בנושאי מחקר ופיתוח שונים ומאוחר יותר, מרכז פרויקטים במשרד הראשי של הוועדה לאנרגיה אטומית ברמת אביב.
בשנת 1968 יוצא נעמן בראש משלחת של משרד הביטחון אל מספר מדינות באירופה לסקירה של מקלטים אטומיים ולאחר מכן, הוא מושאל מהוועדה לאנרגיה אטומית אל תעשיות "אל-אופ" ברחובות לתכנון והקמה של מפעל לשפורפרות מכ"מ וראיית לילה, שלא מומש.
בהמשך, הוא משרת כמזכיר ראשון בצירות בפרטוריה, ובתפקיד של נציג משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות בדרום אפריקה. חוזר ארצה בשנת 1973, מקים את אגף מדי (מדיניות) בוועדה לאנרגיה אטומית וכאיש מטה ממונה על חקר ביצועים ותכנון לטווח ארוך. בשנת 1981 מושאל למשרד הביטחון כעוזר סגן שר הביטחון לאמצעים מיוחדים; בשנת 1982 נשלח על ידי משרד הביטחון לארצות הברית כיועץ מדעי בשגרירות ישראל בוושינגטון די.סי.; בשנת 1985, חוזר ארצה ומשרת כחוקר בכיר באמ"ן צה"ל בהשאלה מהוועדה לאנרגיה אטומית, עד צאתו לגמלאות..
לאחר פרישתו לגמלאות, מנהל ושותף בחברת "ישראבל" ליבוא של ציוד תעשייתי לענף המתכת; מנהל ושותף בחברת "מרכבה" בע"מ - חברה לביצוע של פרויקטים הנדסיים.
בשנים 2002-2004, חבר בצוות החשיבה "דניאל" ושותף לכתיבת והגשת הדו"ח של הצוות "העתיד האסטרטגי של ישראל" לראש הממשלה אריאל שרון.
בהר אדר, מקום מגוריו, שימש חבר בוועדת הפיתוח; מראיין בהתנדבות ניצולי שואה (למעלה ממאה ראיונות), בעבור עמותת שפילברג. כיום מתגורר ברמת אביב.