לוי (גנני) שאול
שנת לידה: תרפ"ב 1922
מקום לידה: סוריה, חאלב
שנת עלייה: תרפ"ח 1928
שנת הגעה למושבה: תרצ"ג 1933
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשנ"א 1991
טורקיה משה
 
טורקיה בתיה
לוי (גנני) משה
 
לוי (סיסרו) גרציה
    לוי (טורקיה) גניה   לוי (גנני) שאול    
ילדי האישיות המוצגת:   שגב (לוי) מיכל (גרציה)    בן דוד (לוי) נצחיה    לוי (מושיק) משה    עמית (לוי, חמיש) יהודית    לוי אמנון
שאול וגניה לוי ביום אירוסיהם
שאול וגניה לוי (עומדים שני ושלישית מימין) עם אחותו בתיה ביאזי (ראשונה מימין) וילדיה הבוגרים, אחיו יצחק (שני משמאל) ואמו גרציה לוי (ראשונה משמאל)
שאול לוי ונכדו שאול בר המצווה

שאול לוי נולד בחאלב, סוריה. בהיותו בן 5 לקה בטיפוס המעיים, (שני אחיו שנולדו לפניו, נפטרו ממחלה זו), לכן נדרה אימו נדר שאם ישרוד את המחלה היא תגזוז את שערו בארץ ישראל ורק ליד קברו של רבי מאיר בעל הנס. שאול עלה ארצה עם אביו בשנת תרפ"ח, 1928 לטבריה, בדרך בלתי לגאלית, משם חזרו לסוריה על מנת להעלות את שאר המשפחה. (על מנת להבריח את הגבול התחפשו שאול ואביו לבדואים ורכבו על גמלים). בשוב המשפחה ארצה הם השתקעו בירושלים, שם למד שאול לימודי תורה ב"חדר", בהמשך בבית ספר "דורשי ציון" . בהיות שאול בן 13 עברה המשפחה להתגורר בראשון לציון, כאן סיים את לימודיו היסודיים בבית הספר העממי ("חביב"). בהיותו בן 14, החל שאול לעבוד. הוא עבד בחקלאות, במכירת עיתונים, ובהמשך התגייס לצבא הבריטי, ועבד בעבודות כלליות . עם נישואיו החל לעבוד במפעל לתבלינים "תבלין"- תחילה כמכונאי ומאוחר יותר כמנהל הטכני של המפעל. כמנהל במפעל נשלח שאול ללימודים בשלוחה של הטכניון וסיים אותם בהצלחה. מאוחר יותר רכש חנות לחומרי בניין וממנה התפרנס עד מותו.