ארד נתן
שנת לידה: תר"צ 1930
מקום לידה: ישראל, חיפה
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה:
מקום קבורה:
שלמון (סלומון) אברהם
 
סלומון (גרובר) חנה
וילנצ'וק יצחק
 
וילנצ'וק פנינה
    ארד (סלומון) דיצה   ארד נתן    
ילדי האישיות המוצגת:   ארד דפנה    אייל (ארד) אורנה
נתן ארד (מימין) עם סטף ורטהיימר (משמאל) בהנחת אבן הפינה למוזיאון הרעות בנבי יושע, 2011

נתן ארד נולד בחיפה. ראשית לימודיו בגימנסיה רחביה בירושלים והמשכם בגימנסיה הרצליה בתל אביב. בעל תואר שני בהנדסת מכונות מאוניברסיטת פיצבורג, ארה"ב ותואר שלישי מאוניברסיטת וושינגטון.
בנעוריו, פעיל בתנועת הצופים, מדריך בחג"ם - מסגרת טרום צבאית של ה"הגנה" וחבר בגדנ"ע - גדודי הנוער של ה"הגנה".
בשנים התש"ז-התש"ט הוא בשירות פעיל: תחילה בהכשרה מגוייסת של הפלמ"ח ובהמשך, בצה"ל. עבר קורס מכי"ם בקיבוץ דליה. השתתף בקרבות מלחמת השחרור: בשחרור הגליל, בכיבוש טבריה, בהגנת עמק הירדן, בדרך לירושלים, בכיבוש לוד ובשחרור המצור על הנגב במסגרת "מבצע יואב". עבר קורס קצינים, מחזור ה' במחנה "אליהו".
כאיש מילואים היה חבר בסגל הפיקוד של גדוד 112, חטיבה 11. לחם עם הגדוד במבצע "קדש" בדרום סיני. בשנים 1970-1968 השתייך למסגרת מל"ח (מחסנים לשעת חירום),של פיקוד דרום ובהמשך באג"ם מבצעים במטכ"ל.
אחרי השחרור נמנה על מקימי קבוץ יראון. עבד כמפעיל ציוד כבד במסגרת חברת "מקורות" ובחברה פרטית. עם שובו מלימודיו בארה"ב עבד בחברת "מקורות" כמהנדס אחזקה ותפעול של מפעל הירקון, כמנהל מחלקת האחזקה, מנהל יחידת ההתפלה והמחקר, מנהל אגף ההנדסה.
תפקידים נוספים: חבר בצוות משותף לחברת מקורות, חברת חשמל והוועדה לאנרגיה אטומית שבדק את היתכנות פרויקט (יזום על ידי הממשל האמריקאי וממשלת ישראל) לשילוב מתקני התפלת מי ים עם אנרגיה גרעינית; מנכ"ל הרשות הלאומית לאנרגיה במסגרת משרד האנרגיה והתשתית; יועץ עצמאי בנושאי מים ואנרגיה; מנכ"ל משרד האנרגיה והתשתית וחבר בוועדות ממלכתיות שונות; יו"ר מועצת המנהלים של חברת בתי הזיקוק לנפט; יו"ר הוועד הפועל של חברת "כרמל אולפנים"; חבר בוועדה ממלכתית למינוי רואי חשבון בחברות ממשלתיות וקביעת שכרם; יועץ עצמאי בנושאי אנרגיה ופרויקטים; חבר בוועדת המניות של בנק מזרחי; דירקטור בחברות ציבוריות ופרטיות.
בשנים 2006-2003, מתנדב ב"מועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות".