רפפורט יוסף
שנת לידה: תר"פ 1920
מקום לידה: בלארוס, מינסק
שנת עלייה: תרפ"ה 1925
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשס"א 2001
מקום קבורה:
אברמוביץ אלחנן
 
אברמוביץ אסתר
רפפורט בנימין
 
רפפורט (וינברג) תמרה
    רפפורט (אברמוביץ) שושנה   רפפורט יוסף    
בת זוג נוספת רפפורט מירה        
ילדי האישיות המוצגת:   רפפורט רמי    רפפורט בת אל
יוסקה רפפורט (למטה שני מימין) מנגן בתזמורת המכבי, הת"ש, 1940
יוסקה רפפורט (חמישי מימין) ובני ראשון לציון המתנדבים לצבא הבריטי במלחמת העולם השנייה, התש"ב, 1942

יוסף רפפורט נולד במינסק. בוגר הגימנסיה הרצליה, למד שנה בטכניון בחיפה הנדסת בניין. שרת בצבא הבריטי. היה אזרח עובד צבא בחיל הנדסה בצריפין. בשנת התש"ז, 1944, השתתף בקורס מכונאות רכב ליד עזה ואחר כך קיבל שילינג נוסף ליום עבודה בשל המומחיות שרכש בקורס.
שירת בפלוגת "מכבי" ישראל שנקראה פלוגה 18. ("D" Coy- The Buff Maccabi). הפלוגה עסקה בשמירה בארץ ובמצרים, בשמירה על בתי הזיקוק בסואץ (הם גרו במחנה "יהודה" ליד סואץ). עם הקמת הבריגדה היהודית, עבר לשרת בה יחד עם כל הפלוגה, והם צורפו לפלוגה המסייעת. עסק בענייני עלייה ב'. כשחזר לארץ (1946) התחיל לעבוד בחברת "אביבה".
התגייס לצה"ל עם פרוץ מלחמת השחרור והיה בין מייסדי בית הספר לנהגות. תרגם מאנגלית את אחד הטפסים ששמשו בקורס מ.ל.ן (מכונית לא נוסעת). לאחר שחרורו ונישואיו החל לעבוד ב"דרום יהודה" והיה גם יושב ראש וועדת התרבות של החברה בראשון לציון. ייסד עם חברים את להקת הבידור הפנימית של החברה "גלגל" שפעלה מספר שנים. בהמשך עבר לעבוד ב"קרגל" (חברה לייצור אריזות) כאיש מכירות עד יציאתו לגמלאות.
ניגן בתזמורת "מכבי", חבר ב"בני ברית" ונשיא במשך 3 פעמים. עסק בקידום הקמת היכל "בני ברית" בעיר בבניין שהוקם על מגרשם של דב ורבקה לובמן.