שלמון (סלומון) אברהם
שנת לידה: תרס"ג 1903
מקום לידה: ישראל, פתח תקוה
שנת הגעה למושבה: תרצ"א 1931
מקום מגורים במושבה:
עיסוק: מורה, מפקח, סופר
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תש"ל 1970
השתייכות לקבוצות
גרובר משה יוסף
 
גרובר שרה מירל
סלומון זאב
 
סלומון יוכבד
    סלומון (גרובר) חנה   שלמון (סלומון) אברהם    
ילדי האישיות המוצגת:   סלומון משה    ארד (סלומון) דיצה    שלמון (סולומון) יורם
אברהם סלומון, בוגר מדרשת "דוד ילין" בירושלים, תרפ"ג, 1923
אברהם סלומון מחנך כיתה ו', התרצ"ט, 1939
מספריו של אברהם שלמון
"ספר ללמוד המולדת", מספריו של אברהם שלמון
מסיפוריו של אברהם שלמון
מספריו של אברהם שלמון
מסיפוריו של אברהם שלמון
המורה אברהם סלומון וכיתתו בחדר הטבע
זריעה בגינת בית הספר בהדרכתו של המורה אברהם סלומון (משמאל), התשי"ט, 1949

אברהם סלומון (שלמון) נולד בפתח תקוה, נין ליואל משה סלומון מבוני נחלת שבעה בירושלים וממייסדי פתח תקוה. גדל והתחנך במושבתו. בוגר בית המדרש למורים בירושלים. בעל תואר ראשון בספרות מהאוניברסיטה העברית בירושלים (תואר שקיבל בהיותו בן 60 שנה).
במשך 45 שנים עסק בחינוך כמורה וכמפקח. בראשית דרכו, עם סיום לימודיו בסמינר (התרפ"ג, 1923), יצא בשליחות לבולגריה שם עבד, במשך שנתיים, כמורה לעברית. בשובו לארץ, עבד כמורה במספר יישובים עד אשר התיישב עם משפחתו (התרצ"א, 1931) בראשון לציון, כאן לימד בבית הספר העממי (חביב), במשך שנים רבות, גאוגרפיה, מולדת וטבע.
במקביל, פעיל בסניף "מכבי צעיר" במושבה ובהנהגה הארצית של התנועה; חבר ב"הגנה"; כיהן כחבר בוועדת התרבות של המועצה המקומית וחבר ועדת התרבות המרכזית של המורים; חבר ועד איגודי מורי הטבע; עיתונאי בעיתוני "דבר" ו"הארץ"; כתב כתבות רבות ל"בוסתנאי" ול"עתוננו"; כתב סיפורים ב"דבר לילדים"; פרסם עשרות ספרים לילדים ובהם סיפורים העוסקים בתולדות היישוב, בפרחי הארץ ונופיה; כתב ספרי לימוד והדרכה למורים במקצועות מולדת וטבע.
אחרי קום המדינה, היה למפקח על לימודי הטבע באזור המרכז. בהמשך, יחד עם חבריו המורים עדיני ודורות, הקים בראשון לציון בית ספר תיכון ערב לנערים עובדים.הדריך טיולים רבים בארץ, הכיר בה כל פינה על החי והצומח שבה, החפירות הארכיאולוגיות והקשר של המקומות השונים לתנ"ך ולהיסטוריה של עם ישראל.