אהרוני יאיר
שנת לידה: תרצ"א 1931
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה:
מקום קבורה:
זאוברמן יעקב
 
זאוברמן חנה
תמונה חסרה
אהרוני (אהרונובסקי) אריה ישראל
 
אהרוני (כהן) מרים
    אהרוני (זאוברמן) מירה   אהרוני יאיר    
בת זוג נוספת אהרוני (אייזנר) נילי        
ילדי האישיות המוצגת:   זמירי (אהרוני) ארנה    אהרוני מאיה

פרופ' יאיר אהרוני נולד בזכרון יעקב. למד כלכלה בבית הספר למשפט וכלכלה בתל אביב. את לימודיו לתואר דוקטור עשה באוניברסיטת הרווארד בארה"ב.
במהלך לימודיו בתל אביב היה ממייסדי אגודת הסטודנטים הבינלאומית AIESEC בישראל ועמד בראש הסניף הישראלי.
בשנים 1958-1956 עבד במכון לפריון העבודה והייצור ושימש ראש מדור תמחיר ומנהל מחלקת הדרכה. נמנה על מקימי המרכז הישראלי לניהול והרצה במרכז לתרבות ולחינוך של הסתדרות העובדים הכללית. היה ממייסדי אגודת האקדמאים למדעי החברה ומזכיר ראשון שלה.
משהשלים את לימודי הדוקטורט (1961), לימד באוניברסיטה העברית בירושלים ועסק במחקר במרכז פאלק למחקר כלכלי, בהוראת ניהול הנדסת תעשייה בטכניון ובייעוץ למכון העבודה והייצור. בשנת 1965 הקים את המכון השראלי למחקר פיננסי.
בשנים 1966-1964 לימד באוניברסיטת קולומביה ובאוניברסיטת ניו יורק. משחזר לארץ, היה לראש בית הספר למנהל ופיננסים באוניברסיטת תל אביב; היה הדיקן הראשון של הפקולטה לניהול; ממקימי המכון לסחר חוץ, מערך לימודי ההכשרה לניהול (לה"ב) והמכון לתיעוד תולדות העסקים. בהמשך, היה לראש לה"ב ושותף להקמת המכללה למנהל שבה שימש דיקן (1986) ורקטור המכללה (2001-1996). עסק גם בהכנת תוכניות לימוד עבור אוניברסיטת חיפה ומכללת רופין. עמד בראש המכון לניהול של האוניברסיטה העברית. בשנת 1987, בהיותו בשבתון באוניברסיטת דיוק, הקים את המרכז לחינוך ומחקר עסקי בינלאומי.
במשך השנים לקח חלק בסמינרים בינלאומיים ראשונים מסוגם בתחום הניהול, הרבה לעסוק במחקרים ופרסם פרסומים וספרים שהיוו פריצת דרך בתאוריות הניהול.
בשנת 2007 זכה פרופ' אהרוני בפרס לנדאו.
בשנת 2010, זכה בפרס ישראל למדעי המנהל.