שיף ישורון
שנת לידה: תרע"ה 1915
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשל"ד 1974
מקום קבורה: ישראל, חולון
ויצמן אשר זליג
 
ויצמן פרומה
תמונה חסרה
שיף מאיר
 
שיף (גינזבורג) חסיה
    שיף (ויצמן) רות   שיף ישורון    
ילדי האישיות המוצגת:   אליה (שיף) חולדה    שיף רמה

ישורון שיף נולד בראשון לציון. למד בבית הספר העממי (חביב) במושבה, בגימנסיה הרצליה בתל אביב ובסמינר למורים בירושלים. באוניברסיטה העברית בירושלים למד מדעי המזרח.
בשנת התרצ"ג, 1933, עבד כמורה בבן שמן, שם לימד מקצועות עבריים וערבית. בהמשך, עבד במחלקה המדינית של הסוכנות היהודית כמתרגם וכמוציא בוליטין יומי של קטעים מהעיתונות הערבית. במקביל, עבד כממלא מקום למורה לערבית בסמינר בבית הכרם, ירושלים. בשנת התרצ"ח, 1938, התמנה למזכירו האישי של משה שרת.
כחבר ב"הגנה", נמנה עם פעילי ה"הגנה" שנשלחו לשרת בצבא הבריטי בתקופת מלחמת העולם השנייה. הצטרף ליחידת החפרים היהודים ואחרי אימון בסיסי במחנה סרפנד (כיום צריפין), שירת במצרים, בקפריסין, בעירק ובפרס. בבגדד, יחד עם אנצו סירני,פעל להעלאת היהודים לארץ ובטהרן סייע להבריח לארץ את יהודי פולין שהגיעו לשם מרוסיה. עם הקמת הבריגדה היהודית, הצטרף אליה.
עם שחרורו מהצבא הבריטי (התש"ו, 1946), הושאל על ידי הסוכנות היהודית למחלקת הקרקעות של הקרן הקיימת לישראל. במקביל, למד משפטים. בתקופה זו מילא תפקידים ביטחוניים שונים: פיקד על דרום ירושלים ועל גדוד "מכמש" שפלוגותיו פוזרו אחר כך בין גוש עציון, עטרות וירושלים; נתמנה לעוזרו של דוד שאלתיאל, מפקד מחוז ירושלים; ניהל את הקשר עם הגורמים האזרחיים בירושלים הנצורה ועם חברי הנהלת הסוכנות שנשארו בעיר וכן עם חברי האצ"ל והלח"י ותיאום הפעולות אתם. בתקופת מלחמת השחרור, בזמן ההפוגה, השתתף במשא ומתן שנערך עם הלגיון הערבי.
בשנת 1950, הוא מפקד משטרת מחוז הצפון ובהמשך, ראש אגף החקירות במשטרה. שלוש שנים מאוחר יותר, פרש מהמשטרה ופנה אל הסקטור הפרטי, תחילה כמנהל חברת "סרן" לייצור פלסטיק ולאחר מכן, כאחראי בחברת "נפטא" על הנחת צינור הנפט מאילת לבאר שבע ולאשדוד.